Forum Akenna  

Geri git   Forum Akenna > Hayatın İcinden Hayata Dair Olan Hersey > Teknoloji
Kayıt ol Yardım Community Ajanda Bugünki Mesajlar Arama

Seçenekler Stil
Alt 03-19-2010, 02:21   #1
Op
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Mar 2010
Üye Numarası: 5
Arkadaşlar: 0
Konular:
Rép Puanı: 10
Rép Grafiği:
Standart Ceplerde fatura tarihe karışıyor!

Finlandiyalı cep telefonu üreticisi Nokia ile internet şirketi Skype’ın duyurdukları yeni ortaklık cep telefonlarında ücretsiz ve sınırsız görüşme dönemini başlattı.

Deutsche Welle

Mobil dünyada benzer hizmetlerin gelişmesi bekleniyor

Dünya genelinde 580 milyondan fazla kayıtlı üyesi bulunan internet telefon şirketi Skype mobil cihazlar açısından büyük önem taşıyan ilk ortaklığını Nokia ile kurdu.

Nokia’nın Symbian işletim sistemiyle işleyen akıllı telefonlarına Skype yüklenebilecek. Skype Symbian için “Skype for Symbian” adını verdiği özel bir versiyon çıkardı.

Cepten ücretsiz görüşme

“Skype for Symbian” programı Nokia’nın mobil uygulamalar platformu Ovi Store’dan ücretsiz olarak indiriliyor. “Skype for Symbian” Symbian işletim sisteminin son sürümü olan 10’ı kullanan her Nokia telefona yüklenebiliyor.

WiFi veya GPRS EDGE ve 3G gibi mobil veri bağlantıları üzerinden internet erişimi sağlayan Nokia akıllı telefonları Skype’a bağlanabilecek.

Skype eklentisi yüklenen Nokia telefonlarıyla dünyanın herhangi bir yerindeki Skype kullanıcılarına ücretsiz ve sınırsız sürede “Skype’tan-Skype’a” aramaları yapabilecek.

Skype başka hangi firmalarla temasta?

Yurtdışındaki telefonlara yapılan aramalarda ve gönderilen kısa mesajlarda (SMS) önemli ölçüde tasarruf edilirken bireyler veya gruplarla anında mesajlaşma imkânına kavuşulacak. Başta fotoğraf ve video gibi görüntü belgelerinin yanı sıra diğer dosya türleri de Skype kullanıcıları tarafından paylaşabilecek. Nokia’nın dünya çapındaki akıllı telefon kullanıcısı sayısı 200 milyonu aşıyor.

Skype yöneticisi Russ Shaw bundan sonra da Google’ın geliştirdiği Android işletim sistemi yüklü mobil cihazlara ve BlackBerry telefonlara benzer uygulamaların kurulmasını hedeflediklerini söyledi.

Ayrıca Samsung LG ve Motorola gibi üreticilerle görüşmelerin devam ettiği belirtildi.

Skype geçen ay duyurduğu Verizon Wireless ile işbirliğiyle de ses getirmişti. Ortaklık kapsamında bu aydan itibaren Verizon’un akıllı telefonlarına Skype entegre edildi.

Milliyet
aLmora isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Bookmarks

Tag Ekle
ceplerde, fatura, karisiyor, tarihe